Wierzyciele nękają cię telefonami – nie bądź bierny! Bezpłatny wzór pisma.

6770

Każdy kto spóźnił się chociaż z 1-ą ratą kredytu lub pożyczki wie, jak bardzo uciążliwi potrafią być windykatorzy. 10, 20 lub 100 telefonów dziennie – nie znają umiaru – sky is the limit! Co więcej, nawet jeśli odbierzesz połączenie i porozmawiasz, to często nie chcą słuchać Twoich argumentów i wniosków. Pomimo, iż wyjaśniłeś swoją sytuację lub przedstawiłeś konkretne propozycje to próby połączeń nie ustają. Takim działaniom należy się przeciwstawiać korzystając z dostępnych narzędzi prawa. Jednym ze skutecznych  sposobów jest powołanie się na przepisy RODO. Należy złożyć WNIOSEK o usunięcie danych osobowych z żądaniem usunięcia danych osobowych w postaci numeru telefonu. Podstawą prawną tego wniosku jest art. 17 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Wzór takiego pisma znajdziesz poniżej. Jeżeli takie działania nie poskutkuje istnieje szereg dalszych działań które zniechęcą namolnego windykatora. Są to m.in.

  1. skierowanie skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w związku z przetwarzaniem mojego numeru telefonu,
  2. skierowanie sprawy do sądu na podstawie art. 78 RODO domagając się zadośćuczynienia,
  3. zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dot. przetwarzania danych osobowych bez podstawy prawnej, tj. o czyn z art. 107 ust 1 ustawy o ochronie danych osobowych.

Pamiętaj, że nieuczciwy windykator zrobi tyle na ile mu pozwolisz. Zastraszy ciebie i Twoją rodzinę, zszarga Twoją  dobrą opinie wśród rodziny i zakładzie pracy. Zamęczy psychicznie. Nie pozwól na to. Wszyscy zadłużeni muszą pamiętać o tym, że właściwym organem do egzekwowania długu jest komornik sądowy a nie windykator.  Jeżeli dług nie jest spłacany to wierzyciel powinien wystąpić do sądu, tam uzyskać prawomocny wyrok i z tym wyrokiem udać się do komornika. Taka jest procedura!

Kliknij ikonę aby pobrać wzór wniosku.

 

Jeżeli macie swoje sprawdzone sposoby jak radzić sobie z natrętnym windykatorem zachęcamy do dzielenia się nimi w komentarzach do artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić komentarz!
Wprowadź imię